ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

Inż. Justyna Kalbarczyk

Inż. Justyna Kalbarczyk to czynnie pracująca w zawodzie zoofizjoterapeutka. Praktykowała w Polsce, Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Danii i Finlandii. Zajmuje się końmi sportowymi, zwierzętami po urazach, pacjentami z problemami fizycznymi i neurologicznymi. Wzywana jest do ciężkich przypadków – od ostrych kolek po pęknięcia kręgów. Do leczenia podchodzi w sposób holistyczny, korzystając ze swojego doświadczenia jeździeckiego, praktyki oraz edukacji. W swojej pracy stosuje kinesiotaping, suche igłowanie, fizykoterapię, terapię manualną, manipulacje powięziowe i stawowe (stecco, myofascial Kinetic Lines). Na jej filozofię pracy wpłynęli m.in. Tove Due, Tuulia Luomala, Mika Pihlman, Vibeke Sødring Elbrønd i Rikke M. Schult.

Ukończyła technikum hodowli koni oraz technikum weterynaryjne. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (kierunek zootechnika o specjalizacji profilaktyka zootechniczna i rehabilitacja koni). Studiowała również na Politechnice w Walencji na kierunku Ingeniería Agroalimentaria y del Medio Rural.

Napisała pierwszą w Polsce pracę inżynierską na temat stosowania kinesiotapingu u koni. W 2016 roku ukończyła studium zoofizjoterapii psów i kotów. Ciągle podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w wielu wykładach oraz szkoleniach na terenie całej Europy.

Więcej o inż. Justynie Kalbarczyk znajduje się na jej oficjalnej stronie: www.oricheval.pl