ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

lek. wet. Monika Olejniczak

lek. wet. Monika Olejniczak to lekarz weterynarii z zamiłowaniem zawodowym do medycyny sportowej, stomatologii, biomechaniki koni oraz żywienia. Będąc przede wszystkim właścicielem koni i jeźdźcem, propaguje naukowe podejście do treningu koni. Wykorzystuje wiedzę zdobytą jako lekarz weterynarii w pracy z końmi i jeźdźcami. Specjalizuje się w stomatologii – diagnostyce i leczeniu schorzeń związanych z biomechaniką żucia, stanem uzębienia oraz ich przełożeniem na pracę oraz rehabilitację koni. Podjęła także współpracę z ogrodem zoologicznym w Poznaniu, poszerzając swoje doświadczenie kliniczne o medycynę, stomatologię i żywienie zwierząt egzotycznych.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach poświęconych zarówno medycynie koni (w zakresie ortopedii, stomatologii, interny, medycyny regeneracyjnej i wielu innych), jak i samemu jeździectwu, m.in. z dr Sue Dyson, prof. Jean-Marie Denoix, dr Virgine Coudry, prof. Renate Weller, Janem Bemelmansem czy Elaine Butler. Wiedzę stomatologiczną miała okazję zdobywać od dr Chris Pearce czy dr Gerhard Steenkamp, a żywieniowo współpracować z lekarzami-żywieniowcami z Wielkiej Brytanii. Aktualnie jest w trakcie europejskiego kursu specjalizacyjnego diagnostyki patologii układu ruchu z prof. Denoix (CEICELP).

Poza weterynarią rozwija się w treningu koni i par ujeżdżeniowych od postaw do poziomu C/CC, treningach ujeżdżenia skokowego i szeroko pojętej pracy z ziemi. Stara się łączyć w treningu doświadczenie praktyczne z wiedzą weterynaryjną (a więc biomechaniką, fizjologią treningu, neuromechanizmami uczenia się) i dietetyczną dla tworzenia kompleksowych programów treningowych zaplanowanych pod konkretnego konia.

Więcej o lek. wet. Monice Olejniczak znajduje się na jej oficjalnej stronie:

www.equinovum.pl