ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

lek. wet. Karolina Radwańska

lek. wet. Karolina Radwańska to weterynarz z długoletnim stażem, specjalista chorób koni. W swojej pracy skupia się na diagnostyce i leczeniu schorzeń ortopedycznych układu mięśniowo-szkieletowego koni, medycynie sportowej oraz medycynie regeneracyjnej. Swoją wiedzę w zakresie ortopedii koni rozwija uczestnicząc w wielu kursach, konferencjach i szkoleniach z zakresu diagnostyki obrazowej narządu ruchu konia oraz pracując i konsultując przypadki ze specjalistami z Wielkiej Brytanii.

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, członkiem International Academy of Veterinary Chiropractic IAVC. W roku 2016 zdobyła tytuł Specjalisty Chorób Koni, kończąc studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując przez 5 lat w klinikach dla koni w Wielkiej Brytanii oraz podczas licznych staży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pracując m.in. dla Bourton Vale Equine Clinic zdobyła bogate doświadczenie terenowe, lecząc konie sportowe, wyścigowe, rekreacyjne oraz kuce.

Ukończyła także rozpoznawalny na całym świecie 6‑miesięczny kurs chiropraktyki zwierząt International Academy of Veterinary Chiropractic w Niemczech, co pozwoliło jej spojrzeć na schorzenia ortopedyczne koni z szerszej perspektywy i zgłębić wiedzę z zakresu biomechaniki ruchu konia.

Więcej o lek. wet. Karolinie Radwańskiej znajduje się na jej oficjalnej stronie:

www.sporthorsevet.pl