ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

Webinar – Taping w praktyce u koni – niestabilność stawu kolanowego

Taping w praktyce u koni

Tytuł kursu:

Webinar – Taping w praktyce u koni – niestabilność stawu kolanowego


Opis kursu

Tematem webinrau będzie dokładne omówienie jednostki chorobowej “ niestabilność stawu kolanowego” .
Poznamy całą etiologię choroby plus co najważniejsze możliwości jakie daje nam taping w przypadku tej jednostki chorobowej.
Przykłady oklejeń, które będą omówione można zastosować w trakcie rehabilitacji jak również podczas treningu.

Drugim tematem będzie zastosowanie tapingu w korekcie wzorca ruchowego. Zostaną zaprezentowane przypadki gdzie zastosowanie tapingu w tym przypadku wspomogła rehabilitację. Dodatkowo zaprezentujemy przypadki jak oklejenie na korektę wzorca ruchowego może skorygować nieprawidłowe nawyki ruchowe.


Prowadząca:

inż. Justyna Kalbarczyk
Dyplomowana Rehabilitanta w Ori-Cheval.Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku zootechnika o specjalizacji profilaktyka zootechniczna i rehabilitacja koni. Studiowała również na Politechnice w Walencji na kierunku Ingeniería Agroalimentaria y del Medio Rural.Ukończyła technikum hodowli koni oraz technikum weterynaryjne.Napisała pierwszą w Polsce pracę inżynierską na temat stosowania kinesiotapingu u koni. W 2016 roku ukończyła studium zoofizjoterapii psów i kotów.

Od 2016 roku szkoli się w Europie w tematyce powięzi i manipulacji stawowych. W swojej praktyce stosuje kinesiotaping, suche igłowanie, terapia manualną, maipulacje powięziowe i stawowe.

Połączenie tej edukacji daje jej możliwość spojrzenia na konia w sposób holistyczny.

Osoby który wpłyneły na jej filoofię pracy to Vibeke Sødring Elbrønd i Rikke M. Schult, Tove Due, Tuulia Luomala, Mika Pihlman.

Uczestniczyła w wielu wykładach oraz kursach odnośnie fizjoterapii oraz rehabilitacji zwierząt w kraju, a także za granicą. Praktykowała w Polsce, Anglii, Niemczech i Hiszpanii, Danii, Finlandii.


Kurs zawiera:

  • Dostęp do wydarzenia online
  • 14 dniowy dostęp do nagrania webinaru
  • Certyfikat uczestnictwa

Termin kursu i cena:

https://kalendarz.stz.edu.pl


Rejestracja:

https://kalendarz.stz.edu.pl