ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

Webinar – Rehabilitacja konia z poroblemami oddechowymi

problemy oddechowe u koni
Praca z przeponą u koni

Tytuł kursu:

Webinar – Rehabilitacja konia z poroblemami oddechowymi


Opis kursu

🗓 Czas trwania: ok. 3 godziny

👥 Dla: zoofizjoterapeutów, techników weterynarii, osteopatów, lekarzy weterynarii, trenerów oraz właścicieli koni

Problemy z układem oddechowym u koni to coraz częstsze wyzwanie – zarówno w sporcie, jak i w rekreacji. Wpływają one nie tylko na wydolność konia, ale też na jego ogólne samopoczucie, napięcia w ciele, a nawet zachowanie.

Podczas tego 3-godzinnego webinaru kompleksowo przyjrzymy się roli układu oddechowego w organizmie konia oraz temu, jak fizjoterapia może wspierać konie w procesie leczenia i rehabilitacji.

🔸 Omówimy budowę i funkcjonowanie układu oddechowego oraz jego powiązania z innymi układami ciała

🔸 Pokażemy, jak terapia manualna, powięziowa oraz techniki fizykalne mogą poprawić jakość oddechu, elastyczność tkanek i pracę klatki piersiowej

🔸 Przedstawimy konkretne ćwiczenia oddechowe dla koni, które możesz wdrożyć w swojej praktyce – zarówno w pracy terapeutycznej, jak i treningowej

🔸 Zastanowimy się także nad wpływem środowiska, stresu i napięć emocjonalnych na jakość oddechu u koni

Webinar będzie wartościowy zarówno dla praktyków, którzy chcą poszerzyć swoje podejście terapeutyczne, jak i dla właścicieli czy trenerów, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak wspierać zdrowie oddechowe swojego konia.


Prowadząca:

inż. Justyna Kalbarczyk
Dyplomowana Rehabilitanta w Ori-Cheval.Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku zootechnika o specjalizacji profilaktyka zootechniczna i rehabilitacja koni. Studiowała również na Politechnice w Walencji na kierunku Ingeniería Agroalimentaria y del Medio Rural.Ukończyła technikum hodowli koni oraz technikum weterynaryjne.Napisała pierwszą w Polsce pracę inżynierską na temat stosowania kinesiotapingu u koni. W 2016 roku ukończyła studium zoofizjoterapii psów i kotów.

Od 2016 roku szkoli się w Europie w tematyce powięzi i manipulacji stawowych. W swojej praktyce stosuje kinesiotaping, suche igłowanie, terapia manualną, maipulacje powięziowe i stawowe.

Połączenie tej edukacji daje jej możliwość spojrzenia na konia w sposób holistyczny.

Osoby który wpłyneły na jej filoofię pracy to Vibeke Sødring Elbrønd i Rikke M. Schult, Tove Due, Tuulia Luomala, Mika Pihlman.

Uczestniczyła w wielu wykładach oraz kursach odnośnie fizjoterapii oraz rehabilitacji zwierząt w kraju, a także za granicą. Praktykowała w Polsce, Anglii, Niemczech i Hiszpanii, Danii, Finlandii.


Kurs zawiera:

  • Dostęp do wydarzenia online
  • 12 miesięcy dostępu od nagrania webinaru
  • Certyfikat uczestnictwa

Termin kursu i cena:

Uwaga: Cena wczesnej rejestracji niższa o 50zł tylko do 20 kwietnia.


Rejestracja:


Zapraszamy do newslettera!

Zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące Szkoły Terapii Zwierząt oraz świeże aktualności!

Nie spamujemy! Przeczytaj Politykę Prywatności by uzyskać więcej informacji