ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

Equine Myofascial Kinetic Lines – Linie powięziowe u koni

Tytuł kursu:

Equine Myofascial Kinetic Lines – Linie Powięziowe u Koni


Opis kursu

Precyzyjna wiedza na temat funkcjonowania i roli tkanki łącznej, zwłaszcza powięzi mięśniowej, wciąż pozostaje w dużej mierze nieodkryta. Lepsze zrozumienie wzajemnych połączeń sieci powięzi, które tworzą tkankę łączną w całym ciele, jest kluczowe.

Ten kurs pozwoli na zrozumienie struktury i funkcji powięzi oraz zaprezentuje metody leczenia jej dysfunkcji. Część teoretyczna kursu obejmuje historię badań nad powięzią powierzchowną i głęboką, embriologię, anatomię i histologię, a także Taśmy Anatomiczne u koni, opracowane na podstawie ludzkiego modelu Thomasa Myersa. Część praktyczna będzie poświęcona pracy z koniem, odnajdywaniu Taśm Anatomicznych oraz nauce metod odblokowywania powięzi.

Zajęcia będą tłumaczone na język polski.


Prowadzące:

Vibeke Sødring Elbrønd, DVM, Ph.D, Ass. Prof.

Ukończyła Wydział Weterynarii na Uniwersytecie w Kopenhadze i posiada doktorat z anatomii i fizjologii. Jest profesorem nadzwyczajnym anatomii na Wydziale Weterynarii Uniwersytetu w Kopenhadze, w Departamencie Nauk Weterynaryjnych i Zwierzęcych. W 2007 roku uzyskała certyfikat z chiropraktyki weterynaryjnej, a od tego czasu jej obszar badań koncentruje się na biomechanice, anatomii funkcjonalnej, powięzi/myofascia, układzie ruchu i integracji całego ciała. Wygłaszała wykłady na licznych konferencjach, kursach, szkoleniach i warsztatach na ten temat. W 2017 roku uzyskała certyfikat z akupunktury weterynaryjnej i włączyła techniki normalizacji oparte na osteopatii do programu nauczania. Oprócz pracy na uniwersytecie prowadzi małą praktykę, w której leczy koty, psy i konie za pomocą terapii manualnych, takich jak uwalnianie powięzi i myofascia, chiropraktyka, metody pośredniego uwalniania, terapia laserowa i akupunktura.

Tove Due, DVM,

ukończyła studia weterynaryjne w 1990 roku na Królewskim Uniwersytecie Weterynarii i Rolnictwa. Tove przez pierwsze 10 lat pracowała w praktyce mieszanej, lecząc wszystkie rodzaje zwierząt, a w 1994 roku uzyskała certyfikat z akupunktury weterynaryjnej (IVAS). Następnie Tove rozwinęła duże zainteresowanie akupunkturą i od tego czasu jak najczęściej uzupełniała medycynę konwencjonalną akupunkturą. W 2000 roku Tove założyła własną praktykę, początkowo skupiającą się wyłącznie na medycynie komplementarnej, głównie leczeniu akupunkturą koni z problemami wydolnościowymi. W 2001 roku odbyła międzynarodowy kurs akupunktury w Nankinie, w Chinach. W kolejnym roku Tove ukończyła kurs w IKC, International Kinesiology Touch for health instructors, a następnie w 2003 roku kurs osteopatii w Międzynarodowej Szkole Osteopatii Końskiej, gdzie uczył ją Pascal Evrard (ISEO). Od 2006 roku Tove uczestniczyła w kursach osteopatycznej techniki funkcjonalnej pośredniej. Oprócz tych umiejętności, Tove uzyskała certyfikat z klasycznej chińskiej akupunktury dla ludzi w 2008 roku, a ostatnio, w 2016 roku, uzyskała certyfikat z homeopatii weterynaryjnej. W ciągu ostatnich kilku lat Tove opracowała i przetestowała własny system akupunktury do leczenia linii mięśniowo-powięziowych u koni i psów, będąc mocno zainspirowana i zachęcana przez Rikke M. Schultz i Vibeke Sødring Elbrønd. Tove wykłada na arenie międzynarodowej.


Termin kursu i cena:

Termin:
6-8 września 2024r.

Miejsce:
Warszawa lub okolice, dokładna lokalizacja zostanie podana wkrótce.

Cena:
do 31 lipca – 3600zł, od 1 sierpnia – 4100zł

Cena zawiera:

 • Udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych
 • Materiały dydaktyczne
 • Przerwy kawowe
 • Dyplom ukończenia kursu

Rejestracja:


Program kursu:

Piątek 6 września:

9:30-10:00 – Rejestracja uczestników
10:00-12:30 – v/ V. S. Elbrønd (Bibs)
– Wprowadzenie
– Ogólna teoria powięzi, embriologia, histologia, ruch i elastyczność
– Teoria linii
12:30 – 13:30 – lunch
13:30 – 16:30 – v/ V. S. Elbrønd (Bibs)

– Teoria linii
– Anatomia linii:

 • Powierzchowna Linia Grzbietowa (SDL)
 • Głęboka Linia Grzbietowa (DDL)
 • Powierzchowna Linia Brzuszna (SVL)
 • Głęboka Linia Brzuszna (DVL)
 • Linia Boczna – Powierzchowna i Głęboka (LL S, LL P)
 • Linie Przednich Kończyn – powierzchowne i głębokie (FLPL, FLADL, FLRL, FLABL)
 • Linie Spiralne:
  • Linia Funkcjonalna (FL)
  • Linia Spiralna (SL)

Sobota 7 września:

09:00 – 12:00: prowadzenie przez Tove Due Teoria i praktyka: Testy i leczenie
12:00 – 13:00: Lunch
13:00 – 16:00: Teoria i praktyka: Testy i leczenie

Niedziela 8 września

09:00 – 12:00: prowadzenie przez Tove + Bibs – Teoria i praktyka: Testy i leczenie
12:00 – 13:00: Lunch
13:00 – 14:30: Teoria i praktyka: Testy i leczenie