ul. Serwituty 25, 02-233 Warszawa
+48 452 421 497

Powstaje Szkoła Terapii Zwierząt – połączenie lat praktyki terapeutycznej i edukacyjnej.

W 2023 roku dwie rozpoznawalne marki z obszaru zoofizjoterapii zwierząt oraz edukacji zoofizjotereaputycznej połączyły się, by wznieść uczenie fizjoterapii zwierząt na nowy poziom.

Szkoła Terapii Zwierząt to połączenie lata doświadczenia czynnej zoofizjoterapeutki Justyny Kalbarczyk (oricheval – tutaj dajemy hiperłącze) oraz masa szkoleń, kursów i webinarów zorganizowanych przez Michała Kalbarczyka (orimedia.pl – tutaj dajemy hiperłącze). Chęć dzielenia się wiedzą z zakresu rehabilitacji koni i psów, popchnęła Justynę i Michała do stworzenia miejsca, które kompleksowo wykształci przyszłych zoofizjoterapeutów.

STZ to placówka edukacyjna specjalizująca się w kształceniu przyszłych terapeutów koni i psów. W ramach niej uczniowie będą mogli nabyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu zoofizjoterapii od najlepszych specjalistów z całego kraju. Program nauczania oparty jest o zajęcia hybrydowe (online i stacjonarne) z zakresu m.in. anatomii, fizjologii i biomechaniki konia, terapii manualnej, tapingu, akupresury, stomatologii funkcjonalnej, dopasowania siodła i kiełzna, fizykoterapii, ortopedii. Wykładowcy STZ pokażą przyszłym zoofizjoterapeutom wszystko, czego potrzebują, by móc świadomie oraz profesjonalnie opiekować się swoimi pacjentami.

W ramach działalności Szkoły Terapii Zwierząt organizowane będą również dodatkowe kursy, szkolenia i webinary ze specjalistami z całego świata, by pokazać zainteresowanym jak najwięcej sposobów terapii oraz leczenia koni i psów.